Gładka twarz Medycyna Pielęgnacja Specjaliści radzą Zabiegi Zdrowie

Dokuczają Ci pękające naczynka? Poznaj laser Cutera Excel V!

cutera excel v

Teleangiektazje, czyli tzw. pajączki, żylaki, naczyniaki, wszystkie mają jedną cechę – pragniemy się ich jak najszybciej pozbyć! Co więcej, często zaniedbanie takich zmian prowadzi do poważnych konsekwencji, np. żylaki mogą skutkować zapaleniem żył i owrzodzeniami żylakowymi, a cera naczynkowa niekiedy z czasem zaczyna cierpieć na tzw. trądzik różowaty, chorobę niezwykle trudną do wyleczenia. Dlatego tak ważne jest wczesne zadbanie o usunięcie tego problemu. Nie wiesz, jak to zrobić? Poznaj laser Cutera Excel V! O jego skuteczność zapytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic!

Popękane naczynka – poznaj skuteczną metodę!

Pękanie naczynek to problem, który szczególnie nasila się podczas zimowych mrozów oraz w okresie silnego, letniego nasłonecznienia. Skórze naczynkowej nie służą także nagłe zmiany temperatur. A choć profilaktyka jest niezwykle ważna, nie zawsze nasze działania okazują się w pełni skuteczne. Dlatego właśnie z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Laserowe zamykanie naczynek jest jak dotąd najskuteczniejszą znaną metodą radzenia sobie z nimi. Laser Cutera Excel V pozwala znacznie zmniejszyć ich widoczność, nawet w kilka minut! Zabieg przebiega szybko i niemal bezboleśnie. Aby zwiększyć komfort pacjenta, specjaliści z Bieńkowscy Clinic dodatkowo stosują system chłodzący Zimmer, który koi skórę poddawaną procedurze.

Laser Cutera Excel V – wskazania i przeciwwskazania

Dzięki laserowi Cutera Excel V możliwe jest usunięcie wielu zmian skórnych, związanych z nieprawidłowościami układu naczyniowego, w tym:

 • widocznych naczynek na twarzy i nogach,
 • żylaków – światło lasera w kontrolowany sposób uszkadza tkankę i zamyka żyłę
 • zmian typu ,,port wine” i malformacji naczyniowych,
 • rumienia skóry i naczyniaków płaskich.

Urządzenie pomoże również w zwalczaniu przebarwień, blizn czy brodawek wirusowych. Wszystko dzięki możliwości ustawienia długości wiązki indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jednak, choć sam zabieg należy do bezpiecznych, niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z jego działania. Unikać go powinny m.in. osoby, które:

 • mają skłonność do keloidów,
 • przyjmują leki bądź zioła fotouczulające,
 • cierpią na bielactwo lub łuszczycę.

Zabiegu laserem Cutera Excel V nie zaleca się również kobietom w ciąży. Na miesiąc przed jego wykonaniem należy też zrezygnować z opalania, a w dniu zabiegu z picia alkoholu.

Laser Cutera Excel V – co po zabiegu?

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, dlatego trudno określić liczbę zabiegów koniecznych do usunięcia zmiany. Procedurę powtarza się co ok. 3-4 tygodnie aż do pozbycia się problemu. Po każdej sesji należy natomiast bezwzględnie stosować się do wskazań lekarza. Specjalista z pewnością zaleci:

 • intensywną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, nawet do 90 dni po zabiegu,
 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez ok. 10 dni,
 • zrezygnowanie z przebywania w skrajnie wysokich temperaturach, np. w saunie bądź gorącej kąpieli, co mogłoby spowodować ponowne pojawienie się naczynek,
 • silne nawilżanie skóry.

Warto pamiętać, że choć efekty laseroterapii są trwałe, sam zabieg nie zmienia podatności skóry na powstawanie zmian naczyniowych, dlatego niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. Wszelkie pomocne produkty, wysokiej jakości kosmetyki, możecie zakupić w recepcji kliniki.

Masz już dość widocznych naczynek na twarzy? Marzysz o gładkiej skórze bez szpecących zmian? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i pożegnaj swój problem!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze