Gładka twarz Medycyna Piękne ciało Specjaliści radzą Zabiegi Zdrowie

Przebarwienia na twarzy – profilaktyka i skuteczne metody usuwania

usuwanie przebarwien - warszawa

Przebarwienia na twarzy to jedna z częściej występujących u kobiet niedoskonałości. Jesteśmy na nie narażone przede wszystkim ze względu na skłonność do zaburzeń hormonalnych pojawiających się po 30. roku życia, a także w trakcie ciąży czy menopauzy. Z przebarwieniami na twarzy możemy jednak bardzo skutecznie walczyć – istnieje wiele efektywnych metod usuwania nieestetycznych plam, a także zapobiegania ich ponownemu powstawaniu. Przedstawiamy zatem najlepsze sposoby na pozbycie się przebarwień i zwracamy uwagę na działania profilaktyczne, które pomogą nam ustrzec się przed nimi w przyszłości.

Usuwanie przebarwień – od kremu po laseroterapię

Jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się przebarwień na twarzy, musimy przede wszystkim określić, z jakim rodzajem plam mamy do czynienia. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku zarówno głębokość, jak i kolor zmian skórnych. Najlepiej jednak udać się z tym problemem do dermatologa, który oceni stan naszej skóry i dobierze najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień. Specjalista może nam zaproponować m.in.:

  • rozjaśnianie przebarwień przy pomocy specjalistycznego kremu wybielającego, co sprawdzi się przy jasnych i zlokalizowanych płytko pod powierzchnią skóry plamach;
  • usuwanie zmian pigmentacyjnych zabiegami złuszczającymi, np. peelingiem lub mikrodermabrazją – to również metody, które stosuje się przy płytkich przebarwieniach (mocne i głębokie złuszczanie może zanadto naruszyć wierzchnią warstwę skóry);
  • usuwanie głębszych przebarwień przy pomocy krioterapii (zamrażania ciekłym azotem), czyli terapii, którą bardzo często wykorzystuje się przy usuwaniu brodawek, kurzajek i innych tego typu zmian skórnych;
  • laserowe usuwanie przebarwień, które obecnie stanowi najskuteczniejszą metodę pozbywania się zarówno płytkich, jak i głębokich plam.

Czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się połączenie kilku tych metod, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań, warto najpierw skonsultować się ze specjalistą.

Laserowe usuwanie przebarwień – jaki laser na przebarwienia na twarzy?

Nie ma wątpliwości, co do tego, że laseroterapia to obecnie najlepszy sposób na pozbycie się uporczywych przebarwień na twarzy. Na rynku znajdziemy jednak kilka różnych laserów, które można wykorzystać w tym celu. Na jaki laser warto zatem zwrócić szczególną uwagę? Ogromnym uznaniem wśród specjalistów i pacjentów cieszą się dziś lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, które pozwalają na przeprowadzenie nie tylko skutecznego, lecz także bardzo szybkiego i niemalże bezbolesnego zabiegu. Specjaliści stosujący lasery pikosekundowe w Klinice Miracki w Warszawie, którzy jako jedyni w Polsce dysponują obydwoma rodzajami wspomnianych laserów, a zarazem posiadają największe doświadczenie w pracy z technologią pikosekundową, zaznaczają, że lasery PicoSure i Discovery Pico to prawdziwy przełom w dziedzinie laseroterapii. Zabiegi wykonywane przy pomocy tych urządzeń charakteryzują się znacznie mniejszą inwazyjnością, skróconym czasem procedury zabiegowej i okresu rekonwalescencji, a także mniejszym bólem i lepszymi efektami w porównaniu nie tylko do innych metod usuwania przebarwień, lecz także starszych systemów laserowych.

Przebarwienia na twarzy – ważna profilaktyka!

Musimy pamiętać o tym, że przeprowadzenie skutecznej terapii usuwania przebarwień nie chroni nas przed tego typu niedoskonałościami przez całe życie. Jeżeli nie chcemy ponownie zmagać się z plamami na twarzy, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry każdorazowo przy kontakcie ze słońcem. Mowa tu jednak nie tylko o bezpośredniej ekspozycji słonecznej, lecz także wielu codziennych sytuacjach – dlatego krem z wysokim filtrem powinien znaleźć się na naszej twarzy nie tylko podczas opalania, lecz także każdego wyjścia na zewnątrz. Starajmy się też nie narażać skóry na długotrwały kontakt ze słońcem – w szczególności, jeśli jesteśmy w trakcie przyjmowania wybranych leków hormonalnych. Podczas opalania nie stosujmy perfum – to jedna z częstszych przyczyn nierównomiernej opalenizny.
Więcej informacji na temat usuwania przebarwień na twarzy znajdziesz na stronie PicoSure w warszawskiej Klinice Miracki. Dowiedz się więcej i pozbądź się przebarwień!

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze