Medycyna Zabiegi

Skuteczne sposoby na opadające powieki

plastyka powiek Beautyskin

W miarę upływu czasu na twarzy zaczynają pojawiać się oznaki starzenia, zmarszczki, bruzdy i… opadające powieki. U niektórych opadanie powieki może być ledwo zauważalne, ale u innych powieka może nawet blokować widzenie. Dowiedz się, jak powinna przebiegać pielęgnacja skóry wokół oczu, jak zapobiec opadaniu powiek oraz jak zniwelować już powstały problem z opadającymi powiekami.

1. Kompres z rumianku

Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z opadaniem powiek, namocz torebki rumianku w gorącej wodzie, a następnie pozwól im osiągnąć temperaturę pokojową. Wyciśnij nadmiar herbaty, połóż się wygodnie, połóż torebki na oczach i zrelaksuj się. Ponieważ rumianek może plamić, pamiętaj, aby umieścić ręcznik za głową.

Herbata z rumianku zwalcza stan zapalny, uspokaja nerwy i jest szczególnie pomocna w walce z zapaleniem oka z powodu różnych zawartych w nim związków fitochemicznych. Po zastosowaniu zewnętrznym skutecznie pomaga w zwalczaniu infekcji oczu i innych zaburzeń oczu i powiek.

2. Akupunktura

Jeśli opadanie powieki jest spowodowane pewnymi stanami nerwowo-mięśniowymi, takimi jak porażenie Bella czy udar, pomocna może się okazać akupunktura. Umieszczenie igieł w odpowiednich mięśniach twarzy i skóry głowy stymuluje zanikłe mięśnie, co wpływa m.in. na zniwelowanie opadania powiek.

3. Witamina B12

Ten składnik odżywczy jest niezbędny do funkcjonowania nerwowo-mięśniowego. Jeśli jesteś wegetarianinem lub weganinem, masz większe szanse na niedobór witaminy B12. Jeśli nie jesz ryb i wołowiny, przyjmowanie suplementu witaminy B12 może pomóc utrzymać odpowiedni jej poziom w Twoim organizmie i spowolnić proces opadania powiek.

4. Opadające powieki – ćwiczenia

Gdy opadanie powieki jest spowodowane starzeniem lub zmniejszoną siłą mięśni, ćwiczenie powiek może pomóc poprawić ich wygląd i zmniejszyć opadanie.

  • Zamknij oczy i umieść palec u podstawy powieki i spróbuj otworzyć oczy, unosząc brwi tak wysoko, jak to tylko możliwe. Wykonaj 10-15 powtórzeń.
  • Połóż palce wskazujące tuż poniżej brwi, a następnie podnieś je do kości brwiowej, a następnie zamknij oczy. Mrugaj pięć do siedmiu razy, a następnie ściśnij oczy mocno przez pięć sekund. Powtórz całe ćwiczenie 10 razy każdego dnia.

5. Opadające powieki – zabiegi

Jeśli opadające powieki stają się coraz poważniejszym problemem, a żadne naturalne metody nie przynoszą skutku, warto zastanowić się nad operacyjną plastyką powiek. Jest to dosyć prosty zabieg polegający na usunięciu nadmiaru luźnej, rozciągniętej, nieładnie marszczącej się skóry nad powiekami górnymi. Blizna usytuowana jest w fałdzie powiekowej, czyli w miejscu niewidocznym przy otwartych oczach. W Klinice Beauty Skin w Warszawie korekcja powiek górnych może być połączona  również z plastyką dolnych powiek.

Chociaż zazwyczaj jest to wynikiem naturalnego starzenia się, opadanie powiek może być oznaką poważniejszej choroby neurologicznej lub mięśniowej, dlatego konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, gdy po raz pierwszy zauważysz nagłe opadanie jednej lub obydwu powiek.

Jeśli zainteresował Cię temat plastyki powiek, sprawdź w Klinice Beauty Skin w Warszawie i dowiedz się więcej na ten temat.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze