Kosmetyki Pielęgnacja Specjaliści radzą Włosy i paznokcie Zabiegi Zdrowie

Delikatność dla wrażliwych włosów

portrait-2944963_1920

Osoby wysoko wrażliwe odczuwają rzeczywistość bardzo intensywnie. Reagują na bodźce zewnętrzne w sposób bardziej wyczulony i silniejszy. Są bardziej emocjonalni, a także łatwiej ich rozproszyć. Współczesna psychologia stara się odpowiedzieć na pytanie jak pomóc takim jednostkom, których ten problem dotyczy. Na szczęście sama w sobie nadwrażliwość nie jest aż tak bardzo jest uciążliwa, a nawet można ją wykorzystać na swoją korzyść. Trzeba tylko dobrze poznać mechanizmy, które wywołują negatywne reakcje i starać się ich unikać.

Głęboko przeżywający

Specyficzny sposób przyjmowania doświadczeń życiowych jest główną domeną wysoko wrażliwych osób, czyli w skrócie WWO (z ang. HSP – Highly Sensitive Person). Cechą charakterystyczną takich ludzi jest przede wszystkim przeżywanie różnych sytuacji bardziej emocjonalnie. Często zdarza się, że ludzie o rozszerzonych zmysłach dekoncentrują głośne miejsca, a także interakcja z innymi. Są rozdrażnieni, gdy mają do wykonania kilka zadań jednocześnie. Głębiej przeżywają i wzruszają się.

Jakich zagrożeń unikać?

Naukowcy przekonują, że osoby wysoko wrażliwe nie są zaburzone, ani chore. Powinny jednak unikać sytuacji, w których zwielokrotnione bodźce zewnętrzne mogłyby je przytłoczyć. Polecają również wykorzystanie swojej wrażliwości do rozwoju i pracy dla innych. Doskonałe zawody, w których wspomniane cechy ponadprzeciętnej wrażliwości można zużytkować, to takie jak: nauczyciele, artyści, pisarze, czy dziennikarze. Wymienione zajęcia są idealną formą na spożytkowanie tego rodzaju spostrzegawczości i delikatności psychicznej.

Wrażliwe włosy

Twoje włosy są również wrażliwe, jak Twoja psychika? Zastanawiasz się czy możesz i powinnaś farbować włosy? Oczywiście! Znakomita, nowoczesna formuła Dia Light to koloryzacja ton w ton, która pozwoli Ci na czerpanie pełnej radości z noszenia modnego koloru włosów. Nie bój się eksperymentować! Ten preparat został stworzony specjalnie z myślą o włosach słabych, które wymagają troski w postaci odpowiedniej pielęgnacji. Co istotne, farba Dia Light jest bezzapachowa i nie zawiera amoniaku. Można ją stosować do pokrycia siwizny aż do 30 procent. Kolor utrzymuje się na włosach około 6 tygodni, a ich kondycja znacznie poprawia się.

Wybór odpowiedniego koloru włosów

Poszukiwanie odpowiedniej barwy do koloryzacji włosów z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Specjaliści z L’Oréal Professionnel doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego klientki, które trafiają do ich profesjonalnych salonów fryzjerskich, mogą liczyć na poradę i wsparcie w zakresie doboru indywidualnego koloru, a także wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji, a także odżywiania włosów.

Jeśli więc marzysz o lśniącej, zdrowej fryzurze, zadbaj o zachowanie jej w dobrej formie, nie tylko poprzez zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, ale również dzięki racjonalnej diecie oraz aktywnemu odpoczynkowi. Połączenie kilku środków na raz na pewno przyniesie pożądane rezultaty, trzeba włożyć w nie jednak stosowny wysiłek, systematyczność oraz konsekwencję w działaniu. W odniesieniu do wzmocnienia kondycji i struktury włosów wspaniałe rezultaty przynoszą też preparaty zawierające skrzyp polny w tabletkach, który dostępne są w aptekach oraz drogeriach. Prawdziwe, trwałe efekty przyjdą z czasem, ale zawsze warto dbać o zdrowie, które przynosi dobre samopoczucie.

Wykorzystaj swój potencjał

Dbaj o to, co posiadasz w najlepszy sposób jaki istnieje. Tak w przypadku psychiki, jak i dbałości o zniszczone, wrażliwe włosy, ważne jest dostrzeżenie odpowiednich metod, które pomagają. Wykorzystanie swojego potencjału właśnie na tym polega, żeby posłużyć się tym, co natura nam dała. I choć nie wybieramy tego, jakie geny posiadamy, to jednak od nas zależy jak zareagujemy oraz co z nimi zrobimy.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze