Pielęgnacja Włosy i paznokcie

Czy marka szamponów do włosów ma znaczenie? Sprawdź!

portrait-2944963_1920

Marka szamponu do włosów to coś na co zawsze najpierw zwracamy uwagę kupując szampon. Czy słusznie? Czy sama marka wystarczy, aby zdecydować się na kupno kosmetyku do włosów? Dowiedz się czy warto kierować się samą marką kosmetyków!

Czy marka szamponu do włosów jest ważna?

Marka szamponu do włosów czy też innego kosmetyku może pomóc w wyborze odpowiedniego produktu. Znając filozofię marki można łatwiej zdecydować się na szampon do włosów. Poznając markę kosmetyków warto zwrócić uwagę na to jak produkowane są kosmetyki, czy są testowane na zwierzętach, czy firma kieruje się myśleniem ekologicznym oraz przede wszystkim – jakie składniki wykorzystuje. Marka kosmetyku na pewno ułatwia podjęcie decyzji, kierując się swoimi doświadczeniami i opiniami znajomych czy Internatów szybciej możemy trafić na produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Według badań większość Polek i Polaków lojalnych jest swojej ulubionej, najlepszej marce kosmetyków. Z jednej strony jest to dobre – mieć sprawdzone kosmetyki i ich się trzymać; z drugiej – może warto jest czasami zaryzykować i poeksperymentować? Może uda się znaleźć coś co jeszcze bardziej zaspokoi nasze potrzeby? Jednak nadal – najważniejsze na co powinno się zwrócić uwagę to przede wszystkim przeznaczenie szamponu (dla jakiego typu włosów został stworzony) oraz skład kosmetyku!

Rodzaje szamponów do włosów

Kupując szampon do włosów najważniejsze to dopasować jego przeznaczenie do typu włosów. Podstawowymi rodzajami szamponów do włosów są zazwyczaj szampon do suchych włosów, do włosów przetłuszczających się, farbowanych, wymagających odżywienia czy szampon przeciwłupieżowy. Znając swój typ włosów i problemy lub wymagania, które nam stawiają można szybko wybrać szampon. Warto jednak poświęcić chwilę i sprawdzić co się kryje w składzie. Skład kosmetyków może nam powiedzieć o wiele więcej o tym, jakich efektów możemy się spodziewać.

Składniki kosmetyków do włosów – czego unikać, a co jest pożądane?

Czytanie składu produktów, nie tylko spożywczych, pomoże nam zadbać o swoje zdrowie i piękno. W produktach spożywczych wiemy czego unikać – wysokiej zawartości tłuszczów i cukrów. A czy mamy pojęcie czego nie powinno być w naszych kosmetykach?

Parabeny w kosmetykach – niebezpieczne substancje

Parabeny to syntetyczne konserwanty wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym do przedłużania trwałości produktów poprzez utrzymanie ich czystości mikrobiologicznej. Dlaczego są uważane za tak szkodliwe? Dlaczego warto wybierać kosmetyki bez parabenów?

  • parabeny mogą zaburzać gospodarkę hormonalną zwiększają ryzyko zapadalności na raka piersi
  • mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu często działają drażniąco na skórę
  • wywołują reakcje alergiczne, zaczerwienienie, pokrzywkę czy świąd, szczególnie u osób o skórze wrażliwej czy alergicznej

Wybierając produkt do mycia włosów warto, więc kierować się marką szamponów do włosów, która nie wykorzystuje do ich produkcji parabenów tak jak np. szampony Garnier znany z ekologicznego i prozdrowotnego podejścia do tworzenia kosmetyków. Szampony z linii Fructis Hydra Fresh to naturalne kosmetyki, wyjątkowo delikatne, które nie tylko nie zawierają parabenów, ale również silikonów – substancji obciążających włosy, które uniemożliwiają przeniknięcie w głębsze partie włosów cennych dla nich substancji odżywczych. Wszystkie szampony Garnier opierają się na formule polegającej na połączeniu naturalnych składników odżywczych, takich jak masło karite czy ekstrakt z owocu granatu oraz pielęgnacyjne oleje, np. olejki z jojoby, orzechów makadamia i migdałów, dzięki którym dogłębnie można zadbać o kondycję i piękno włosów.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze