Kosmetyki Makijaż Pielęgnacja

Odpowiedni podkład do twarzy

Kosmetyki do makijzau na ekobieca.pl

Każda z nas ma inną cerę, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup kosmetyków warto tę kwestię omówić z wizażystką. Wśród kobiet możemy wyróżnić kilka typów cery, świadczą o tym charakterystyczne cechy skóry. Dlatego każdą cerę można podzielić na kilka grup: mieszana, tłusta, sucha, wrażliwa, naczynkowa, dojrzała, szara. O wszystkie trzeba odpowiednio dbać i poza podkładem zaleca się odpowiednie kosmetyki. Obecnie koncerny kosmetyczne wychodzą kobietom naprzeciw i dla każdego rodzaju skóry przeznaczają inny kosmetyk. Tak oto, kobieta z cerą suchą, nie użyje kremu regulującego wytwarzanie sebum (przeznaczony do ceru tłustej), bo pogorszy jej kondycję. Podkłady różnią się składnikami, a każda firma w swojej ofercie ma kilka produktów, aby lepiej można było dobierać odcienie oraz korzystać z ich pierwotnego przeznaczenia.

Jak wybrać podkład do twarzy?

Idealny podkład w naturalny sposób nada Twojej twarzy zdrowego wyglądu. Warto kierować się zaleceniami od producenta, a przy wyborze próbkami, które dodawane są do kosmetyków. Jeśli mamy same nie umiemy dobrać podkładu konsultantka powinna nam w tym pomóc ponieważ wybór odpowiedniego kosmetyku nie jest łatwy. W lato, kiedy odsłaniamy większą powierzchnię ciała, a twarz samoistnie się opala będziemy potrzebować innego koloru niż w zimie. W zależności od naszej cery kosmetyki będą inne. Tak oto, cera sucha może sobie pozwolić na więcej niż mieszana lub tłusta. Ten typ cery powinien używać kremów nawilżających, a podkłady mogą być kremowe (najlepiej żeby miały właściwości nawilżające). Cera mieszana i tłusta potrzebuje kosmetyków satynowych, lekkich. Nie zatyka to porów, nie prowadzi do powstawania wyprysków i szybszego starzenia się skóry. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na właściwości podkładu- matujące, a jeśli mamy pozostałości po wypryskach, także kryjące np: http://www.ekobieca.pl/product-pol-1357-Astor-Mattitude-HD-Podklad-matujacy-do-twarzy-003-Nude.html. Dla skóry wrażliwej przeznaczone są kosmetyki hipoalergiczne. Dla cery naczynkowej z rumieńcem najlepsze będą podkłady kryjące, ale bez alkoholu w składzie ponieważ może podrażnić skórę. Cera szary to kosmetyki rozświetlające. Nadają naturalnego wyglądu i efektu promiennej skóry. Dla kobiet dojrzałych podkłady powinny posiadać efekt liftingu dla optycznego wygładzenia zmarszczek.

Jak testować podkład?

Przede wszystkim zmyj makijaż. Jest to konieczne, bo kiedy wybierasz nowy produkt nie może się on mieszać z tym, co już jest nałożone na twarz. Każdy fluid powinien mieć tester, aby nie odkręcać produktów na sprzedaż. Wiąże się to z tym, że po otwarciu jest określona data na zużycie. Podkład testujemy na szyi, a nie na żuchwie lub na nadgarstku. Skóra na dłoni różni się kolorem od tej na dłoni, dlatego taki zabieg będzie bezcelowy. Testując kolor na żuchwie nigdy nie wiadomo, kto przed nami trzymał tester. Lepiej uważać, bo można dostać swędzącego uczulenia lub nieestetycznej wysypki. Dobierając podkład zawsze wybieramy ton jaśniejszy. Niektóre kosmetyki mają tendencję do ciemnienia więc jeśli kupimy kosmetyk ciemniejszy po pewnym czasie będziemy wyglądać źle. Wiąże się to z tym, że nosząc zbyt ciemny kolor wyglądamy starzej. Jeśli nadal nie możemy znaleźć koloru dla siebie możemy spróbować zrobić mieszankę. Kupujemy podkład ton jaśniejszy i ton ciemniejszy, a następnie w domu mieszamy oba odcienie. Jeśli efekt nie wygląda naturalnie dodajemy jaśniejszy fluid. Ważne, aby testować podkład w świetle dziennym. Niestety sztuczne oświetlenie w drogeriach potrafi bardzo oszukiwać, a przez to możemy wybrać produkt do którego nigdy więcej nie wrócimy.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze