Kosmetyki Pielęgnacja Włosy i paznokcie Zabiegi

Pielęgnacja cienkich włosów – mity i sprawdzone sposoby

cienkie wlosy

Cienkie włosy to jeden z trudniejszych w pielęgnacji typów włosów. Cienkie (i często też rzadkie) kosmyki bardzo łatwo obciążyć nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, przez co stają się jeszcze bardziej oklapnięte i tracą na objętości. Wokół cienkich włosów krąży jednak nadal sporo mitów, które postanowiliśmy obalić. Podpowiadamy zatem, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów cienkich!

Pielęgnacja włosów cienkich to podstawa!

Przy cienkich włosach musimy zwrócić szczególną uwagę na zastosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków do pielęgnacji. Muszą one odznaczać się lekką konsystencją i składem, który nie powinien powodować ich nadmiernego obciążenia. Z drugiej strony, kosmetyki te powinny zawierać takie składniki, które będą w stanie pogrubić włosy i optycznie zwiększyć ich objętość. W tym przypadku szczególnie warto zwrócić uwagę na gamę kosmetyków Fibralogy od L’Oréal Paris, które nie tylko optycznie zwiększają ilość włosów, lecz także pogrubiają rzeczywistą strukturę włosa. Dzięki specjalnej molekule Filloxane struktura włosów jest wzmocniona, a my odczuwamy wyraźne pogrubienie kosmyków. Pamiętajmy o tym, by zarówno szampon, jak i odżywka do włosów cienkich i delikatnych nie zawierały zbyt dużej ilości tłustych składników, konserwantów, barwników czy parabenów, bowiem mogą one tylko niepotrzebnie obciążać włosy.

Prawidłowe obcięcie włosów cienkich

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów cienkich to podstawa, jednak nie możemy zapominać o tym, że równie ważne jest odpowiednie cięcie. Mogłoby się wydawać, że przerzedzenie końców lub cieniowanie włosów na ich długości to w tym przypadku najlepszy pomysł, jednak jest wręcz przeciwnie. W większości przypadków takie działanie przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Przy cienkich włosach najlepiej sprawdza się ich równa długość, a przy tym fryzury z grzywką i fale na końcach. Warto też zastanowić się nad wyraźnym skróceniem swoich włosów, co wbrew pozorom, może przynieść bardzo skuteczny efekt zwiększenia ich objętości. Jeżeli zależy nam na tym, by zwiększyć objętość swoich włosów poprzez odpowiednio dobraną fryzurę, zdajmy się na pomoc i doświadczenie profesjonalnych fryzjerów. Specjaliści nie tylko sprawią, że naszych włosów będzie optycznie więcej, lecz także prawidłowo dopasują fryzurę do kształtu twarzy oraz typu urody.  

Jak dbać o cienkie włosy? Czy tapirowanie to dobry pomysł?

Tapirowanie włosów podczas stylizacji to metoda, od której fryzjerzy uciekają od wielu lat, jednak w świadomości niektórych kobiet jest ona nadal skuteczna w przeciwdziałaniu cienkim i rzadkim włosom. Prawda jest jednak taka, że tapirowanie nie sprawi w żaden sposób, że naszych włosów będzie więcej, a niewłaściwe zastosowanie tej techniki może dodatkowo sprawić, że kosmyki bardzo szybko się zniszczą. Współcześnie bardziej stawia się na skuteczne cięcie niż sprawianie wrażenia sztucznej objętości. Bardzo dobrym pomysłem są jednak różnorodne upięcia, które mogą bardzo skutecznie zatuszować problem cienkich włosów.

Regularne obcinanie – czy wzmocni cienkie włosy?

Podobno za rodzaj posiadanych przez nas włosów w największym stopniu odpowiadają predyspozycje genetyczne, jednak wiele osób wierzy w to, że dzięki regularnemu obcinaniu staną się one wzmocnione i pełne objętości. Prawda i nieprawda. Z jednej strony nie mamy najmniejszego wpływu na swoją genetykę, z drugiej zaś częstsze obcinanie włosów pomoże nam uniknąć problemu rozdwojonych końcówek, elektryzowania i puszenia się, dzięki czemu w mniejszym stopniu widoczna będzie ich mniejsza objętość.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze