Medycyna Pielęgnacja Włosy i paznokcie Zabiegi Zdrowie

Problem z grzybicą paznokci po wakacjach? Mamy na to skuteczne rozwiązanie!

lunula efekty

Grzybica paznokci to problem, z którym po wakacjach pacjenci bardzo często zgłaszają się do gabinetów lekarskich. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – podłoże basenów, brodzików czy pryszniców plażowych, z których korzysta na co dzień wielu ludzi, jest skupiskiem ogromnej ilości drobnoustrojów, które z łatwością ,,zadomawiają się” na naszych stopach. Tradycyjne leczenie farmakologiczne grzybicy paznokci jest długotrwałe i dość uciążliwe dla pacjenta, dlatego coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej, które przede wszystkim charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Jedną z takim metod jest laserowe leczenie grzybicy paznokci przy pomocy lasera Lunula dostępnego w Klinice Miracki w Warszawie. Podpowiadamy, jakich efektów możemy się po nim spodziewać!

Leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula

Grzybica paznokci to podstawowe wskazanie do zabiegów laserem Lunula. Jeżeli mamy do czynienia ze zgrubieniem, łamliwością, kruchością, zniekształceniami i zmianą barwy paznokci w wyniku zdiagnozowanej grzybicy, to urządzenie pozwoli nam skutecznie pozbyć się problemu i przywrócić paznokciom zdrowy i piękny wygląd. Laser Lunula okazuje się także bardzo pomocny przy leczeniu tzw. stopy cukrzycowej i chorób paznokci związanych z cukrzycą.

Grzybica paznokci u nóg – w czym tkwi skuteczność lasera Lunula?

Terapia laserem Lunula jest obecnie jednym ze skuteczniejszych sposobów na leczenie grzybicy paznokci. Światło lasera bardzo skutecznie zabija grzyby zlokalizowane pod płytką paznokcia i pobudza wzrost nowej, odbudowanej płytki. Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowe leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula to skuteczność na poziomie ok. 90%, co stanowi wynik znacznie wyższy niż tradycyjne metody leczenia chorób paznokci.

Laser Lunula swoją skuteczność zawdzięcza dwóm długościom fal laserowych, które z jednej strony niszczą źródło schorzenia, z drugiej pobudzają procesy immunologiczne paznokcia, dzięki czemu staje się silniejszy, bardziej odporny i w mniejszym stopniu podatny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. W porównaniu z tradycyjnymi metodami leczenia, terapię laserem Lunula charakteryzuje całkowita nieinwazyjność i bezbolesność – światło lasera skutecznie przenika przez płytkę paznokcia bez jej uszkadzania oraz otaczającej skóry. Dodatkowo, zabieg cechuje błyskawiczna procedura zabiegowa – pojedyncza sesja trwa zaledwie kilkanaście minut i nie naraża pacjenta na długi i bolesny okres rekonwalescencji.

Efekty laserowego leczenia grzybicy paznokci

Terapia przy pomocy ,,zimnego” lasera Lunula przywraca paznokciom prawidłową kondycję i zdrowy wygląd. Po wykonaniu serii niezbędnych zabiegów (około 4 zabiegi w odstępstwach tygodniowych), grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia ulegają zniszczeniu, zaś paznokieć zostaje całkowicie wyleczony z grzybicy. W wyniku podjętego leczenia, po kilku miesiącach narasta nowy i zdrowy paznokieć, który charakteryzuje się ujednoliconą strukturą, zdrowym kolorytem, połyskiem oraz brakiem łamliwości i kruchości. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku większego zajęcia płytki paznokcia przez grzybicę (ponad 50%) czas terapii może ulec naturalnemu wydłużeniu. W bardziej skomplikowanych przypadkach specjaliści z Kliniki Miracki zalecają wykonanie około 8 sesji zabiegowych.

Aby terapia przyniosła oczekiwane rezultaty, pacjent powinien trzymać się kilku zaleceń pozabiegowych. Leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula w Klinice Miracki Warszawa – tutaj znajdziesz listę wskazań zabiegowych i szczegóły zabiegu. Poinformuje Was też o nich specjalista wykonujący zabieg w Klinice Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze