Kosmetyki Makijaż Pielęgnacja

Szukasz sposobu na skuteczny demakijaż? Wypróbuj płyny micelarne!

pilates twarzy

Demakijaż to podstawa w oczyszczaniu twarzy po całym aktywnym dniu. By skóra mogła należycie się zregenerować i oczyścić, niezmiernie ważne jest, żeby usunąć z niej kosmetyki przed pójściem spać. Dlaczego to takie istotne? W nocy cały organizm odpoczywa i regeneruje się – to samo dotyczy skóry. Jeśli warstwa zanieczyszczeń i makijaż pozostaną na twarzy, skóra stanie się szara, zmęczona i mogą pojawić się na niej wypryski oraz niedoskonałości. Skuteczne oczyszczanie zapewniają płyny micelarne, które stanowią połączenie kilku kosmetyków w jednym. To prostota i szybkość użycia, a jednocześnie efektywność działania w jednym produkcie. Dowiedz się, jak zmywać makijaż poprawnie i jak to się dzieje, że płyn micelarny jest tak skuteczny.

Płyny micelarne – czym są i jak działają?

Płyny micelarne to kosmetyki służące do oczyszczania twarzy oraz zmywania makijażu. Łączą w sobie działanie kilku produktów: żelu do mycia twarzy, toniku i mleczka lub płynu do demakijażu.

Jak działa płyn micelarny?

 • Oczyszcza skórę,
 • dokładnie usuwa makijaż,
 • odświeża cerę,
 • neutralizuje pH skóry,
 • nawilża,
 • myje skórę, nie naruszając jej warstwy hydrolipidowej oraz nie wywołując podrażnień.

Płynem można z powodzeniem zastąpić żel do mycia twarzy oraz płyny do usuwania makijażu.

Micele, czyli kilka słów o tym, jak to się dzieje, że płyny micelarne oczyszczają skórę

W składzie płynów znajdują się małe, kuliste cząsteczki, czyli micele. Są zbudowane w taki sposób, że przyciągają do siebie sebum oraz cząsteczki kosmetyków i zanieczyszczeń, a następnie je pochłaniają. W ten sposób skóra staje się czysta i odświeżona.

Płyn micelarny – jak stosować?

Płyny micelarne można stosować i rano, i wieczorem. O poranku do oczyszczenia skóry z pozostałości kosmetyków nałożonych na nią poprzedniego dnia oraz do odświeżenia i przygotowania do nałożenia makijażu, a wieczorem – do demakijażu. Osoby o cerze wrażliwej mogą również zastąpić mycie twarzy wodą płynem micelarnym. Garnier ma w swojej ofercie delikatny produkt przeznaczony dla wrażliwej skóry.

Jak zmywać makijaż za pomocą płynu?

 • Płyn micelarny nanosimy na płatek kosmetyczny,
 • delikatnie przecieramy skórę, ale należy pamiętać o tym, by unikać mocnego tarcia i naciągania jej,
 • by zmyć makijaż z oczu, wystarczy przyłożyć wacik do oka na kilka sekund, żeby płyn rozpuścił kosmetyki,
 • powtarzamy czynności aż do momentu, gdy używany płatek będzie zupełnie czysty,
 • po takim zabiegu nie trzeba już oczyszczać twarzy wodą.

Płyny micelarne to kosmetyki praktyczne. Zastępują kilka innych produktów do oczyszczania twarzy, dzięki czemu pakowanie się na wyjazd jest łatwiejsze, a w łazience nie trzeba wiele miejsca na kosmetyki. Proces zmywania makijażu oraz oczyszczania cery za pomocą jednego tylko produktu to ogromna oszczędność czasu przy wysokiej skuteczności działania, także dla osób o wrażliwej cerze. Warto przetestować produkty tego typu i sprawdzić, jak zareaguje na nie nasza cera.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze