Pielęgnacja włosy

Wszystko, co warto wiedzieć o rudych włosach

twarz3

Przynoszą pecha, są symbolem obłudy, kojarzą się ze złością – z pewnością nie raz słyszałaś takie opinie o rudych włosach. Na szczęście, podejście do rudego koloru włosów coraz bardziej się zmienia. Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na taką koloryzację i nie obchodzą ich stare, krzywdzące stereotypy. I bardzo słusznie! Nadszedł czas, by oddać rudym włosom należną im sprawiedliwość. Liderzy światowego fryzjerstwa nie mają wątpliwości, że żaden kolor w taki sposób nie uwydatnia zalet urody jak miedziane i czerwone włosy! Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Komu pasują rude włosy?

Dla wielu osób będzie to dużym zaskoczeniem, ale tak naprawdę nie ma typu urody, który wyglądałby źle w połączeniu z rudymi włosami. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Odcień rudości musi być perfekcyjnie dobrany do karnacji, rysów twarzy i koloru oczu. Właśnie z tego powodu, często widzimy na ulicach rudowłose kobiety, które wyglądają bardziej komicznie i niepokojąco niż atrakcyjnie. Wszystko to wina nieodpowiedniego odcienia! Oczywiście są kobiety, którym szczególnie pasują rude włosy. Są to z pewnością posiadaczki piegów – zarówno tych bladych i drobnych, jak i wyrazistych. Piegi połączone z rudym kolorem włosów dają uroczy, dziewczęcy efekt. Odcienie czerwieni i miedzi dobrze komponują się także z jasną, porcelanową cerą i zielonymi, piwnymi oraz niebieskimi kolorami tęczówek. Kto nie powinien farbować włosów na rudo? Chyba tylko te z pań, które mają spore problemy z cerą. Czerwień jest kolorem, który bezlitośnie podkreśla przebarwienia i inne drobne niedoskonałości cery. Jeśli nie możemy się poszczycić gładką, jednolitą pod względem kolorytu skórą, lepiej nie wybierać intensywnych, nasyconych odcieni czerwieni lub zainteresować się głębiej makijażem kryjącym.

Odcienie rudości – jakie wybrać?

Zawsze przed koloryzacją, należy przyjrzeć się uważniej swojej twarzy. Jaki ma odcień skóry? Czy rysy są wyraziste czy łagodne? Jaki jest kolor tęczówek? Wszystkie te czynniki mają niebagatelne znaczenia dla wyboru perfekcyjnego odcienia rudości. Ogólne zasady doboru koloru można streścić w kilku punktach:

  • do jasnej karnacji najlepiej pasują różne odcieni miedzi, truskawki i rudego blondu
  • im ciemniejsza cera, tym ciemniejsze mogą być odcienie włosów
  • rudy kolor łagodzi ostrość rysów, dlatego intensywne odcienie rudości są korzystne dla kobiet o mocniej zarysowanej szczęce
  • delikatna uroda komponuje się najlepiej z ciepłymi odcieniami miedzi i miodu
  • wyrazista uroda nie boi się rubinowych czerwieni i mahoniu

Farbowanie włosów na rudo – jak je przeprowadzić?

Rudy kolor jest niesłychanie wymagający, dlatego samodzielna koloryzacja to nie do końca dobry pomysł. Oczywiście, dobrze dobrana farba w połączeniu z umiejętnościami manualnymi mogą sprawić, że efekt będzie zadowalający, ale bardzo łatwo jest popełnić pomyłkę. Niwelowanie efektów zepsutej koloryzacji jest zawsze trudne i czasochłonne- zwłaszcza jeśli chodzi o rudości. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość – skorzystajmy z usług sprawdzonego fryzjera. Oprócz fachowej obsługi, uzyskamy też z pewnością poradę dotyczącą odcienia. To bardzo ważne, ponieważ samodzielny dobór koloru sprawia wielu osobom niemałe trudności. Pamiętajmy także, że intensywność koloru wyjściowego zależy w dużej mierze od aktualnego odcienia włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się przy szatynowych lub naturalnie jasnych włosach. Im ciemniejsze włosy, tym trudniej uzyskać idealny odcień. Z tego powodu, czasem fryzjerzy najpierw rozjaśniają włosy, a dopiero potem przeprowadzają właściwą koloryzację. Wówczas efekty mogą być naprawdę niesamowite!

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze