Zabiegi

Wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu tatuażu laserem

laserowe usuwanie tatuażu beautyskin

Coraz więcej osób marzy o tatuażu i coraz więcej osób go robi. Niestety nie zawsze jest to decyzja podjęta z rozwagą. Zdarza się, że niektórzy żałują podjętego kroku. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest coraz bardziej zaawansowana. Dzięki metodzie laserowego usuwania tatuażu możesz się go skutecznie pozbyć. Dowiedz się, na czym polega usuwanie tatuażu laserem od specjalistów Kliniki BeautySkin w Warszawie!

Laserowe usuwanie tatuażu – na czym to polega?

Zabieg usuwania tatuażu laserem polega na rozbijaniu pigmentów w skórze za pomocą wiązki światła o dużej intensywności. Podczas podgrzania barwinka pochłania on wszystkie długości fal lasera i ulega rozpadowi, a następnie wydaleniu z organizmu.

Tego typu zabieg przebiega zazwyczaj w kilku etapach. Najpierw lekarz testuje reakcję skóry na laser w celu określenia najskuteczniejszego poziomu energii, następnie przystępuje do właściwego zabiegu, a po jego zakończeniu łagodzi obszar zabiegowy.

Ile sesji potrzeba, żeby usunąć tatuaż?

Wiek tatuażu, koloryt skóry, rozmiar tatuażu, głębokość atramentu, zawiłość projektu i rodzaj użytego pigmentu – to czynniki, które przyczyniają się do opracowania harmonogramu leczenia. Niestety, usuwanie tatuażu może być frustrująco powolnym procesem. Możliwe, że będziesz potrzebował od 6 do 20 sesji w odstępach 8-10 tygodni.

Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiejsze do usunięcia kolory to czarny, brązowy, ciemnoniebieski i zielony, zaś najtrudniejsze to czerwone, pomarańczowe, żółte, jasnoniebieskie. Profesjonalne tatuaże z reguły są łatwiejsze do usunięcia, a te robione przez amatorów mogą wymagać większej liczby sesji.

Czy całkowite usunięcie tatuażu jest możliwe?

Również zależy to od takich samych jak poprzednio czynników. Warto skonsultować się ze specjalistą, który może ocenić szanse na to. Niestety zdarza się, że po usunięciu tatuaży pozostaje tzw. “ghosting”, czyli biały cień na skórze w miejscu tatuażu.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Po zabiegu mogą pojawić się strupy – najważniejsze to ich nie ruszać i nie rozdrapywać, ponieważ może to spowodować powstanie blizn. Unikaj też ekspozycji na promieniowanie UV. Jeśli nie możesz całkowicie uniknąć słońca, chroń obszar poddany zabiegowi kremem z filtrem UV SPF 50. Należy też zrezygnować z  forsownych ćwiczeń fizycznych, ponieważ może to sprzyjać stanom zapalnym oraz z picia alkoholu, który spowalnia proces blaknięcia tatuażu i wypłukiwania cząsteczek pigmentu ze skóry.

Czy usuwanie tatuażu jest bolesne?

Laserowe usuwanie tatuaży może być dość bolesne. Poziom dyskomfortu zależny jest też od obszaru zabiegowego. Za najbardziej bolesne uważa się zabiegi na dłoniach i stopach. W Klinice BeautySkin w Warszawie laserowe usuwanie tatuażu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, ale zapewnić pacjentowi jak największy komfort.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić?

Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko potencjalnych skutków ubocznych. Usuwanie tatuaży nie jest wyjątkiem. Hipopigmentacja, przebarwienia, blizny, infekcje, oparzenia, zmiany struktury skóry, pęcherze, obrzęk, wysypka, podrażnienie i długotrwałe bóle to wszystkie potencjalne skutki uboczne usuwania tatuaży. Na szczęście skorzystanie z takiego zabiegu w sprawdzonej klinice zmniejsza ryzyko skutków ubocznych.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze