Medycyna Piękne ciało Zabiegi

Numer jeden w leczeniu cellulitu – zabieg Cellulaze

cellulaze - usuwanie cellulitu Czestochowa

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, to charakterystyczne, drobne lub większe grudki, które tworzą widoczne, nierówne pofałdowania obszarów skóry. Mogą dotykać takich powierzchni ciała, jak uda, biodra, pośladki, ramiona czy sutki. Dotyczą głównie kobiet, z racji zależności ich powstawania od czynników hormonalnych. I tak, cellulit najwcześniej pojawia się w okresie dojrzewania, potem w ciąży, a następnie w czasie menopauzy. Racjonalna dieta, długotrwałe odchudzanie czy masaże, niestety w tym wypadku najczęściej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji dobrze skorzystać z nowoczesnej metody medycyny estetycznej, jaką jest zabieg Cellulaze, opracowany przez amerykańską firmę Cynosure. To jedyny aktualnie tak skuteczny i nieinwazyjny sposób leczenia cellulitu, który nie wymaga rekonwalescencji.

Dlaczego powstaje cellulit?

Powstawanie cellulitu jest związane z nadmiarem estrogenów w organizmie. To dlatego najczęściej płeć piękna boryka się z pojawieniem się tego rodzaju niedoskonałości skórnych. Guzki i zgrubienia to efekt nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej oraz zaburzeń mikrokrążenia, co potwierdzają eksperci stosujący Cellulaze w  Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Do występowania skórki pomarańczowej przyczynia się brak ruchu, długotrwałe chodzenie na wysokich obcasach czy noszenie zbyt obcisłej odzieży. Niebagatelny wpływ na tworzenie się cellulitu ma również nieodpowiednia dieta, obfita w słodycze, a także produkty przetworzone, w tym mięso zwierząt hodowlanych, których wzrost wspomagany jest hormonami oraz antybiotykami.

Zabieg Cellulaze – na czym polega jego działanie?

Leczenie cellulitu za pomocą terapii Cellulaze polega na zastosowaniu technologii SideLight i wykorzystaniu fali laserowej, która powoduje przerwanie łącznotkankowych przegród pociągających skórę. Dzięki kuracji następuje również rozbicie grudek tłuszczu oraz poprawa napięcia leczonych obszarów ciała. Światło lasera przyczynia się do znacznego, stopniowego wygładzenia i uelastycznienia powierzchni skóry. Małoinwazyjny proces leczenia przyczynia się do znacznej redukcji cellulitu, utrzymującej się przez okres około dwunastu miesięcy.

Wszystko, co warto wiedzieć o zabiegu Cellulaze

Najczęstsze obszary leczenia obejmują boczne oraz wewnętrzne części ud, a także pośladki, kolana i brzuch. Zabieg Cellulaze przeprowadzany jest w dożylnym znieczuleniu miejscowym. W miejscu nakłucia lekarz wprowadza do tkanki tłuszczowej cienki światłowód, który działa na łącznotkankowe przegrody tłuszczowe oraz skórę. Terapia trwa około 1-1,5 godziny, potem pacjent odpoczywa około godzinę. Pozytywne rezultaty, w postaci wygładzonego cellulitu, pojawiają się stopniowo w okresie 3-12 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Cellulit – istotna i konsekwentna profilaktyka

Istotną rolę w zapobieganiu tworzenia się pomarańczowej skórki odgrywa styl życia. Dobrze więc zadbać o regularną aktywność fizyczną – mogą to być spacery, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Ponadto, wskazana jest dieta uboga w cukry i tłuszcze zwierzęce, z dużą ilością warzyw i owoców, bogatych w witaminę C. Racjonalne odchudzanie można też wspomóc masażami, które pobudzają krążenie krwi oraz wspomagają leczenie cellulitu. Warto też systematycznie korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, wśród których obecnie numerem jeden jest zabieg Cellulaze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj nowoczesne zabiegi usuwania cellulitu w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze